همکاری مشترک ایران و ایتالیا برای حفاظت از سازه های سنگی پاسارگاد

24 مهر 1395

همایش بین المللی گردشگری ایران و نمایشگاه صنایع وابسته

 

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگی ایرنا از معاونت میراث فرهنگی، مدیر کل دفتر امور پایگاه های جهانی اظهار کرد: بیش از یک سال و نیم از فعالیت هیات مشترک ایران و ایتالیا در پاسارگاد می گذرد. امسال نیز هیات ایتالیایی با همکاری هیات ایرانی فعالیت های میدانی خود را با هدف مطالعه و حفاظت از انسان بالدار و کاخ اختصاصی پاسارگاد انجام می دهند.
فرهاد عزیزی گفت: در این مرحله از همکاری ها، تعدادی از کارشناسان و متخصصان نیز در حوزه استحکام بخشی آموزش می بینند و در این فصل متخصصان ایرانی به همراه تیم ایتالیایی به بررسی مشکلات یادمان های سنگی محوطه و گفت وگو و تبادل نظر در زمینه روش های حفاظت بهینه از آثار سنگی این محوطه می پردازند.
آنطور که مدیر کل دفتر امور پایگاه های جهانی می گوید، این هیئت متشکل از کارشناسان و متخصصان ایتالیایی در حوزه های مرمت فنی، حفاظت و مطالعات در بخش های زمین شناسی، معماری، فیزیک و شیمی برای تحلیل مؤلفه های محیطی در ارتباط با آثار محوطه پاسارگاد و فرآیند فرسایش آثار سنگی، تا اواخر دی ماه در پاساگارد به فعالیت می پردازند.
میراث جهانی پاسارگاد مجموعه ای از سازه های باستانی برجای مانده از دوران هخامنشیان در شهرستان پاسارگاد استان فارس و پنجمین مجموعه ثبت شده ایران است که در سال 1383خورشیدی در فهرست میراث جهانی به ثبت رسید.


304
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
پوستر همایش
تاریخ های مهم
تاریخ شروع ثبت نام در همایش
11 اردیبهشت 1395
تاریخ شروع دریافت مقاله در همایش
11 اردیبهشت 1395
آخرین مهلت ثبت نام
8 اسفند 1395
آخرین مهلت ارسال مقاله
6 اسفند 1395
تاریخ برگزاری
10 و 11 اسفند 1395

شرکت توسعه گردشگری مازندران