کشف 2 اثر سرقتی ون گوگ پس از 14سال

10 مهر 1395

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری کرونوس، این دو نقاشی مشهور که در یک پارچه نخی پیچیده شده بودند در خانه یک قاچاقچی مواد مخدر در کاستلاماره دی سابیا در جنوب ایتالیا کشف شدند. این دو اثر مشهور از ونسان ون گوگ نقاش هلندی قرن نوزدهم، که در ماه دسامبر سال 2002 از موزه آمستردام به سرقت رفته بودند، توسط پلیس مالیایی شهر ناپل کشف و ضبط شدند. پلیس در زمینه عملیات ضد مافیایی و علیه قاچاق مواد مخدر همچنین اموال مافیا را به ارزش ده ها میلیون یورو توقیف کرد. 
این دو اثر مشهور با عنوان کلیسای اصلاح شده نوئن و نمای ساحل اسخیفنینگن از سوی پلیس فدرالی امریکا نیز جزو 10 اثر تاپ جرایم هنری جهان قرار گرفته بود. کارشناسان بین المللی پس از کنترل این دو نقاشی، اصل بودن ان را تایید کردند. 
این دو نقاشی مشهور در داخل منزل فردی کشف شدند که در ماه ژانویه گذشته دستگیر شده بود. این عملیات در زمینه تحقیقات در خصوص گروه مافیایی  کامورا موسوم به اماتو پاگانو که در قاچاق بین الملل مواد مخدر فعالیت داشت، بوقوع پیوست. 
ون گوگ (1853- 1890 میلادی) یک نقاش سبک پست امپرسیونیسم هلندی بود، که کارش تأثیر گسترده ای بر هنر قرن بیستم داشت. کار او شامل پرتره ها، خودنگاره ها، مناظر، طبیعت بی جان، سروها، مزارع گندم و گل های آفتاب گردان است. او از کودکی به نقاشی علاقه داشت ولی تا اواخر دههٔ دوم زندگی اش نقاشی نکرد. بسیاری از اثار معروف وی در دو سال آخر زندگی اش تکمیل شد. وی در یک دهه بیش از 2100 کار هنری تولید کرد که شامل 860 نقاشی رنگ روغن و بیش از 1300 نقاشی با آب رنگ می شود. 


259
مطالب مرتبط


لطفا با تكميل فرم ، نظرات ، پيشنهادات و انتقادات خود را در مورد مطلب منتشر شده با ما در ميان بگذاريد.
پيام شما پس از تاييد توسط مدير سايت ، منتشر خواهد شد.
 

 
Captcha


 
پوستر همایش
تاریخ های مهم
تاریخ شروع ثبت نام در همایش
11 اردیبهشت 1395
تاریخ شروع دریافت مقاله در همایش
11 اردیبهشت 1395
آخرین مهلت ثبت نام
8 اسفند 1395
آخرین مهلت ارسال مقاله
6 اسفند 1395
تاریخ برگزاری
10 و 11 اسفند 1395

شرکت توسعه گردشگری مازندران